Panele fotowoltaiczne
e-format.pl
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na zawarte w tytule pytanie, bo jakimi kierować się kryteriami? Kogo określić mianem naukowca i które dziedziny szeroko pojętej nauki brać pod uwagę?
Wydarzenia takie jak Noc Naukowców albo pokazy naukowe cieszą się wielką i ciągle rosnącą popularnością. Taką samą popularnością mogą się pochwalić niektóre popularnonaukowe kanały w Internecie. Skąd to wynika? Z głodu wiedzy, który tkwi w człowieku. Sami też chętnie eksperymentujemy i o ile są to bezpieczne eksperymenty, to warto pozwolić na takie także i najmłodszym.
Statystyki wskazują, że wielu Polaków nie czyta nie tylko książek, ale nie czyta nic. Jednak jak wytłumaczyć, to że księgarnie utrzymują się na rynku, biblioteki ciągle funkcjonują, a magazynów popularnonaukowych jest całe mnóstwo? Młodzi naukowcy, historycy i badacze, chętnie korzystają z wszystkich takich źródeł, chociaż oczywiście na pierwszym miejscu znajdziemy internet, który dobrze wykorzystywany jest skarbnicą darmowej wiedzy. To tam rodzą się często nowe pasje i rozwijają stare. Setki for internetowych i grup na portalach społecznościowych łączy ludzi o podobnych zamiłowaniach, dzięki czemu wszyscy się wzajemnie nakręcają i dopingują w zdobywaniu wiedzy.
Więc ilu jest naukowców na świecie? W zasadzie może ich być tylu, ilu jest ludzi na świecie, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by odkryć w sobie takie zamiłowanie do nauki. A zgłębiać można mnóstwo tematów – od astronomii po sport.
Comments are closed