W dzisiejszym świecie, wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do szybkich rozwiązań, które pozwalają nam osiągnąć nasze cele natychmiast. Wygodne są dla nas transakcje bezgotówkowe, zakupy online, ale także mechanizmy nagradzania w programach lojalnościowych. Z tego powodu z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na takie programy, aby zmotywować swoich pracowników lub klientów. Karty przedpłacone, konkursy, loterie, platformy grywalizacyjne stały się integralną częścią życia biznesowego i jest to kolejny powód, dla którego coraz więcej firm odkrywa korzyści płynące z czeków BLIK.

Jak działa czek BLIK?

Czeki BLIK to nieszablonowy pomysł, który zapewnia natychmiastową gratyfikację dla uczestnika akcji motywacyjnej. Nikt tak naprawdę nie chce czekać dwa tygodnie na swoją nagrodę, dlatego to rozwiązanie jest tak popularne wśród organizatorów. Korzystanie z czeków BLIK jest szybkie i łatwe dla każdego. Uczestnik programu nie musi nawet mieć konta bankowego, wystarczy, że zaznaczy tę opcję w katalogu nagród. W ciągu kilku minut system wysyła mu dwa kody weryfikacyjne. Pierwszy za pomocą SMS, drugi w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji na podany adres e-mail. Taka procedura jest w pełni zautomatyzowana, dzięki czemu oszczędza czas administracji, a uczestnicy doceniają wygodę i szybkość, z jaką otrzymują nagrodę. Co więcej, wirtualne czeki mogą być wypłacane z bankomatów na terenie całego kraju. Wykorzystanie czeków BLIK ułatwia zwiększenie zaangażowania i dają uczestnikom tego, czego chcą i kiedy chcą.

Cyfrowe nagrody w programach motywacyjnych

Istnieją silne argumenty przemawiające za włączeniem czeków BLIK do programów lojalnościowych. W porównaniu z ich fizycznymi odpowiednikami mają one wiele zalet i mogą być włączone do szerokiej gamy takich programów. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu uczestnicy programu otrzymują nie tylko natychmiastową nagrodę, ale także pełną wygodę, ponieważ mogą wypłacić otrzymane środki, kiedy chcą i przeznaczyć je na dowolny cel.

Wykorzystanie czeków BLIK jako systemu nagradzania obniża również koszty związane z prowadzeniem programu. Dla porównania klasyczne nagrody bezgotówkowe i karty przedpłacone wymagają dodatkowych kosztów logistycznych związanych z pakowaniem, transportem, magazynowaniem czy drukiem.

Czeki BLIK motywują

Czeki BLIK przynoszą wiele korzyści zarówno dla uczestnika programu lojalnościowego, jak i dla firmy, która go organizuje. Przede wszystkim są one wygodną formą nagrody za lojalność, a ponadto znacznie bezpieczniejszą i skuteczniejszą formą wynagrodzenia niż tradycyjne środki motywacji. Natychmiastowa gratyfikacja dla każdego uczestnika programu i świadomość bezpiecznych transakcji bez konieczności posiadania konta bankowego czy aplikacji bankowej — to niezaprzeczalne zalety tych czeków. Co więcej, każda osoba może wykorzystać wygenerowane środki na dowolny cel, co może być dodatkową zachętą do korzystania z programu. Wykorzystanie tego nowatorskiego na rynku pomysłu dla firmy oznacza przede wszystkim możliwość obniżenia kosztów obsługi programu. Co więcej, firma zawsze otrzymuje pełną księgowość i raportowanie płatności, co pozwala na pełną kontrolę nad budżetem programu.   

Nagrody w postaci czeków BLIK mogą być skutecznym sposobem na zatrzymanie klientów, a także zdobycie nowych. Jeśli podejmie się współpracę z odpowiednią firmą, która oferuje programy lojalnościowe i motywacyjne, będzie to również świetna okazja, żeby zebrać ważne informacje o swoich klientach. Właściwy dostawca usług może zaprojektować program, który jest najbardziej efektywny dla danej branży oraz zaproponować różnorodne środki motywacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb.