Jak pokazują dane zebrane przez ośrodki wypoczynkowe, ogromna cześć Polaków poszukując ciekawego miejsca na wakacje stawia na wspaniałe tereny Chorwacji.

Jest to idealny wybór, jeśli chce się zakosztować wypoczynku na jednej z dziesiątek plaż znajdujących się tuż przy krystalicznie czystym Morzu Adriatyckim. Przed dokonaniem wyboru o wyjeździe w tamte strony warto jednak dobrze przemyśleć czy będzie to rzeczywiście najlepszy wybór czy tez lepiej zastanowić się nad innymi opcjami.

Z tych samych danych wynika także inny ciekawy wniosek. Mianowicie zatrważająca większość, bo aż 85% wczasowiczów to tzw. klienci indywidualni, a więc turyści, którzy wakacje w Chorwacji zdecydowali się zaplanować na własną rękę bez pomocy jakiegokolwiek biura podróży. Taki stan rzeczy może nieco dziwić biorąc pod uwagę natłok przeróżnych interesujących ofert. Co więcej dosyć ciekawie przedstawia się także kwestia dotarcia na miejsce, gdyż od samolotów znacznie popularniejszy jest prywatny samochód.

https://pakiet24.pl/

Przejawiająca się w ten sposób niezależność polskich turystów rośnie z roku na rok. O ile w 2002 roku Polska znajdowała się na 10 miejscu pośród krajów, z których przybywa do Chorwacji najwięcej turystów, o tyle dziś wskoczyła już na 6 pozycję. Jak przewidują specjaliści w branży, zainteresowanie, jakim cieszą się apartamenty w Chorwacji będzie stale rosnąć. Oprócz zwykłych wczasowiczów spragnionych odpoczynku, wielu Polaków udaje się tam, aby pożeglować na morzu, co staje się coraz bardziej popularne.

Jak twierdzą właściciele ośrodków, polscy turyści nie należą do wymagających, dlatego też z reguły poszukują oni niewielkiego, a przede wszystkim taniego noclegu bez zbędnych wygód. Jak się okazuje takie miasta jak Dalmacja czy Split w Chorwacji doskonale spełniają te oczekiwania, oferując wygodne i nie drogie zakwaterowanie. W ramach podsumowań, wybrzeża Adriatyku można więc szczerze polecić.