Na świecie istnieje wiele pięknych miejsc, co roku zwiedzanych przez tysiące turystów. Dodatkowo oferty biur podróży stają się coraz ciekawsze, dzięki czemu często o wiele bardziej opłaca się wyjazd do innych krajów niż wakacje w Polsce.

Państwem wyjątkowo bogatym w przepiękne obszary jest Chorwacja położona nad Morzem Adriatyckim. Jest to miejsce bogate w słoneczne promienie z dostępem do wyjątkowo czystego morza.

Jednym z wielu wartych odwiedzin ośrodków jest Baska Voda w Chorwacji, znajdująca się w pobliżu Riwiery Makarskiej. Jedną z wielu atrakcji na tym terenie stanowią wyjątkowe budowle sakralne. Jako przykład warto wymienić Neoromański Kościół św. Mikołaja, w którym na uwagę zasługują witraże ilustrujące drogę krzyżową Jezusa. Kolejnym miejscem cieszącym się wyjątkowym zainteresowaniem jest utrzymany w barokowym stylu Kościół Laurencjusza. Baska Voda ma jednak do zaoferowania nie tylko religijne atrakcje.

https://net-arena.pl/

Głównym powodem, dla którego zjeżdża tu tak ogromna liczba turystów jest przepiękne morze oferujące krystalicznie czystą wodę oraz piaszczyste plaże stanowiące wręcz idealną lokalizację do odpoczynku. Wyjątkowym wzięciem cieszy się nurkowanie, co przy tak czystej wodzie pozwala na podziwianie morskiego życia. Po kąpieli zaleca się spacer po wyjątkowych parkach czy gajach oliwnych. Piękne drzewa i górskie widoki z pewnością wspomogą regenerację sił po ciężkim dniu pełnym emocji.

Jak cała Chorwacja tak i Baska Voda szczyci się bardzo bogatymi dziejami historycznymi. Znajdujące się w mieście muzeum w swojej kolekcji posiada egzemplarze datowane na 1700 r p.n.e. oraz przedmioty stanowiące pamiątki po mieszkańcach żyjących na tych terenach setki lat temu. Inne Muzeum Malakologii gromadzi z kolei wyjątkowe okazy muszli pochodzące z całego świata. Jak więc widać, każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.