Podróżując po świecie można natrafić na miejsca, które zdają się być wyjątkowo bogate w najróżnorodniejsze atrakcje.

Taki stan rzeczy sprawia, że dany kraj przyciąga miłośników z najróżniejszych stron świata o indywidualnych upodobaniach, lecz każdy z nich jest w stanie znaleźć coś wyjątkowego dla siebie. Jako przykład tego typu lokalizacji można podać chociażby leżącą na Półwyspie Bałkańskim Chorwację, która stanowi świetny cel podróży na niejedną podróż. W zależności od preferencji każdy turysta bez problemu coś w sam raz dla siebie.

Opisując najpiękniejsze miejsca Chorwacji trudno byłoby nie wspomnieć o Parku Narodowym Jezior Plitwickich, który stanowi istny raj na ziemi dla każdego miłośnika natury i nie tylko. Jest on położony w centralnej części kraju i składa się z 16 jezior, które połączone dziesiątkami wodospadów tworzą niepowtarzalny rajski klimat. Park charakteryzuje się wyjątkowo bujną roślinnością, której niezwykła zieleń wspaniale kontrastuje z krystalicznie czystą wodą. Pomiędzy drzewami i wodospadami ciągną się długie ścieżki, które idealnie nadają się na spokojne spacery. Warto jednak zaznaczyć, że schodzenie z wyznaczonych szlaków jest całkowicie zabronione, nie wspominając już o biwakowaniu, rozpalaniu ognisk czy łowieniu ryb, a kończąc na kąpieli w jeziorach.

https://pressenter.pl/

Kolejny charakterystyczny element dla krajobrazu Chorwacji stanowią liczne wyspy i wysepki, które otaczają chorwackie wybrzeże. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi pełen słońca Hvar słynący z przepięknych gajów oliwnych czy pól lawendowych. Wyspa stanowi nie lada gratkę dla zwiedzających, ponieważ tutejsze miasteczka zostały w perfekcyjny sposób wkomponowane w środowisko naturalne nie naruszając jego wytworów. Duża popularnością cieszy się także Korčula z uwagi na powiązania z jednym z najsławniejszych podróżników Marco Polo. Mieści się tutaj Stare Miasto z dwiema średniowiecznymi basztami, wewnątrz którego znajduje się ogród z kościołami z czasów Renesansu.

Oprócz wspaniałych cudów natury będąc w Chorwacji nie można pominąć oczywiście cudownych miasteczek. W każdym z nich można znaleźć stare, klimatyczne budowle nadające uliczkom niepowtarzalnego stylu. Podczas spacerów warto także wstąpić do jednej z wielu restauracji, gdzie serwowane są wyjątkowo smaczne dania. Na uwagę zasługuje także fakt, że ceny nie są zbytnio wyższe od tych znanych w Polsce. Nie pozostaje więc nic innego jak skorzystać z jednego z licznych serwisów turystycznych i przekonać się na własne oczy jakim pięknym krajem jest Chorwacja.