Biorąc pod uwagę atrakcyjne oferty biur podróży, zdecydowanie, dokąd pojechać może przyprawić pewne kłopoty. Na świecie istnieje wiele miejsc, co roku obleganych przez turystów.

Niektórzy preferują wypoczynek w górach, inni natomiast długie spacery po górach. Dla tych pierwszych idealnym wyborem będzie jedna z chorwackich miejscowości położonych nad Morzem Adriatyckim, kraina wiecznego słońca i niezwykle czystych wód.

Gustując w spokojnym odpoczynku na plaży czy szalonej zabawie w wodzie, Makarska w Chorwacji okaże się strzałem w dziesiątkę. Miejsce to zapewnia idealną pogodę, różnorodność sportów wodnych oraz świetne imprezy do późnych godzin odbywające się w tutejszych dyskotekach. Przyjazdem nie zawiodą się także smakosze wykwintnej kuchni, a wszystko sprawą potraw serwowanych w znajdujących się w mieście restauracjach czy barach. Lokalne trunki także powinny znaleźć swoich wielbicieli.

https://natalee.pl/

Riwiera Makarska kojarzy się przede wszystkim z niesamowicie długimi plażami żwirkowymi oraz łagodnym zejściem do wody, dzięki czemu stanowią one wspaniałe miejsce na rodzinne wycieczki z dziećmi. Na uwagę ponadto zasługuje wyjątkowo bujna flora składająca się z gajów oliwnych oraz drzew piniowych. Wspólnie formują one przepiękny pejzaż, a także dostarczają cień dla rozgrzanych w słońcu plażowiczów.

Z uwagi na sąsiedztwo morza, co dwa tygodnie odbywają się tutaj festyny rybackie. Przybyli są goszczeni wyjątkowymi daniami rybnym, przepysznymi winami. Do atrakcji należą również wyścigi osłów czy pokazy fajerwerków. Dużym powodzeniem cieszą się kafejki ulokowane w znajdujących się przy morzach jaskiniach. Wczasy w Chorwacji to także bliskie położenie wysp Hvar, Brač i Vis, oferujących jeszcze większych form zabawy.