Kiedy Twoje dziecko idzie do przedszkola poza tym, że zaczyna uczyć się nowych rzeczy, zdobywać wiedzę o świecie, rozwijać umiejętności plastyczne i manualne zdobywa jeszcze jedną bardzo ważną „rzecz” – nowych przyjaciół. Przedszkole do pierwsza grupa społeczna, w której przychodzi funkcjonować Twojemu dziecku. Nowe znajomości owocują nowymi przyjaźniami, a co za tym idzie spotkaniami, na przykład na przyjęciach urodzinowych. Imprezy urodzinowe urządzane w salach zabaw, na które zapraszani są przyjaciele z przedszkola, stają się coraz bardziej popularne. Dzieciaki mają możliwość lepiej się zintegrować, a rodzice zapoznać ze sobą, jedynym problemem, przed którym najczęściej stają rodzice w tej sytuacji jest prezent dla jubilata. Zwykle dzieci nie znają się jeszcze na tyle długo, aby wiedzieć kto, o czym marzy i czym się interesuje, aby uniknąć tego problemu, warto zapoznać się z kilkoma sprawdzonymi i niedrogimi pomysłami na udany prezent dla przedszkolaka.

Urodzinki u dziewczynki

Jeżeli nasza pociecha wybiera się na urodzinki do jednej ze swoich przedszkolnych przyjaciółek możemy postawić na klasykę w postaci lalki. Niemal każda kilkuletnia dziewczynka uwielbia bawić się lalkami i ucieszy się z każdej nowej, nawet jeżeli będzie to numer 93 w kolekcji. Alternatywnie, jeżeli nie lalkę, możemy postawić na ciekawy zestaw ciuszków dla lalek. Kolejnym pomysłem dla małej dziewczynki to zestaw spinek, opasek, gumek do włosów. Dziewczynki w wieku przedszkolnym uwielbiają się stroić, przebierać, układać nowe fryzury, dlatego każda ilość kolorowych spineczek będzie przyjęta z otwartymi ramionami. Idąc tym tropem, możemy postawić również na jakiś ciekawy zestaw kreatywny do samodzielnego tworzenia biżuterii, czy ozdób do włosów. Dobra zabawa, trening zdolności manualnych i nowe gadżety do ubierania uszczęśliwią prawdopodobnie każdą małą księżniczkę. Jeżeli nie chcemy jednak kupować typowo dziewczęcych gadżetów, możemy postawić na klasyczne sprawdzone puzzle, lub grę dla tego przedziału wiekowego.

sklep z zabawkami dla dzieci Toysbox.pl

Chłopaki kontra resoraki

Urodziny u chłopczyka również nie muszą być kłopotliwe. Niemal każdy mały chłopiec jest miłośnikiem motoryzacji, dlatego nowy resorak, autko do składani czy zabawkowa wywrotka z pewnością trafią w gust małego chłopca. Przedszkolaki zwykle idą z duchem czasu, dlatego zabawka, figurka czy pojazd z aktualnie popularnej bajki dla dzieci, bez wątpienia sprawdzą się w roli udanego prezentu urodzinowego. Podobnie jak w przypadku dziewczynek, można postawić na uniwersalne puzzle, czy grę planszową, ale dobrym pomysłem będą również klocki. Młodzi konstruktorzy chętnie budują nowe modele samolotów, samochodów czy pojazdów kosmicznych z popularnych klocków Cobi, czy Lego. Przytoczone przykłady zabawek dla dziewczynek i chłopców to koszt niższy niż 50 zł, a niektóre z nich są nawet niższe, a z pewnością przypadną do gustu małym jubilatom. Sklep internetowy z zabawkami dla dzieci Toysbox.pl posiada bardzo szeroką ofertę przytoczonych zabawek, które świetnie sprawdzą się jako prezent na przedszkolne urodziny, dzień dziecka, czy prezent bez okazji dla Twojej pociechy.