Dalmacja bez wątpienia należy do niezwykle atrakcyjnych krajów na świecie. Jej stolica, jaką jest Split już wiele lat temu została rozsławiona przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, który wspierając jej rozwój, uczynił z tego miasta drugą w kolejności pod względem wielkości miejscowość w Chorwacji.

Znajdujący się port stanowi niezwykle istotny węzeł komunikacyjny dla pobliskich wysp, jak i całego wybrzeża. Miejsce to posiada masę zróżnicowanych atrakcji, które zaciekawią każdego.

Dalmacja bez wątpienia należy do niezwykle atrakcyjnych krajów na świecie. Jej stolica, jaką jest Split już wiele lat temu została rozsławiona przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, który wspierając jej rozwój, uczynił z tego miasta drugą w kolejności pod względem wielkości miejscowość w Chorwacji. Znajdujący się port stanowi niezwykle istotny węzeł komunikacyjny dla pobliskich wysp, jak i całego wybrzeża. Miejsce to posiada masę zróżnicowanych atrakcji, które zaciekawią każdego.

http://katpress.pl/

Rozpoczynając zwiedzanie miasta Split w Chorwacji obowiązkowym punktem wycieczki jest pałac wspomnianego cesarza. Jest to istna rezydencja powstała na przełomie III i IV wieku utrzymana w stylu warownego obozu rzymskiego. Kolejnym etapem wycieczki warto uczynić wodospady Krka umiejscowione, które dodatkowo znajdują się na terenie Narodowego Parku Rzeki Krka. Do obejrzenia jest tu 17 kaskad wodnym porozdzielanych naturalnymi barierami.

Chorwacja kojarzy się głównie z krystalicznie czystymi wodami wspaniałymi plażami. Nie można więc nie skorzystać z okazji odpoczynku na czystym powietrzu słuchając szumu fal. Miasto bogate jest również we wspaniałe zabytki, pośród których można znaleźć bramę pałacową Porta Aurea, katedrę Św. Duji, świątynię Jupitera oraz wiele muzeów bogatych w niezwykłe eksponaty. Ciekawych miejsc jest niezwykle dużo i każdy powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Split, jako miejsce turystyczne zadowoli gusta wielu przyjezdnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest tutaj dosyć ciasno, co jest spowodowane duża ilość aut, a małą liczbą parkingów. Z tego powodu raczej nie zaleca się prób wjazdu do centrum, lecz zaparkowanie w pewnej odległości od niego zafundowanie sobie małego spaceru. Mieszkańcy jednak są niezwykle przyjaźni dla przyjezdnych, dzięki czemu mimo wszystko będą się oni czuć jak u siebie.