Każdy z nas wie, że powinien dziennie pić od 2 – 3 litrów wody. Niestety świadomość nie pokrywa się z czynami. W natłoku obowiązków często zapominamy o wodzie. Pijemy kawę i to nam wystarcza. Niestety jest to za mało. Kawa nie jest czystą wodą i nie nawadnia równie dobrze. Jak więc pamiętać o częstym piciu wody?

Nie czekaj na pragnienie

Nasze ciało składa się w 75% z wody. I nawet 2% ubytku powoduje pragnienie i suchość w ustach, apatię i zmęczenie. Większe ubytki wody generują coraz gorsze skutki dla naszego organizmu. Mogę doprowadzić nawet do śmierci. Nie wolno więc ignorować sygnałów jakie wysyła nam organizm. Prawidłowo powinniśmy spożywać od 2 do 3 litrów wody dziennie. Najlepiej czystej, jednak organizmowi wystarczą również napoje, herbata, kawa. Te ostatnie jednak nie nawadniają już tak dobrze.

Jak pamiętać o picu wody

Jest wiele sposobów aby pamiętać o piciu wody. Najlepiej wybrać ten który nam się podoba i nie sprawia większych trudności. Wtedy nie będziemy utożsamiali picia z przykrym obowiązkiem.

woda dla firm

Kup poręczny bidon

Bidon to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie oraz tych które często przebywają poza domem. Umożliwia on picie wody w dowolnym miejscu bez ryzyka rozlania. W dodatku taki bidon jest modny co jeszcze bardziej zmobilizuje nas do jego noszenia przy sobie.

Woda w pracy

Podczas wykonywania codziennych obowiązków powinniśmy także nawadniać organizm. Najlepiej jak pracodawca zapewni nam dostawę wody dla firmy. Wtedy otrzymujemy wodę butelkowaną, którą możemy mieć na biurku i korzystać z niej w każdej chwili.

Ciekawe dodatki

Nie musimy spożywać wody czystej. Nie każdemu ona smakuje w takiej postaci. Warto w takim wypadku postawić na różnorodne zdrowe dodatki takie jak cytryna, zielony ogórek, owoce leśne. Tym sposobem prócz wprowadzenia wody do organizmu wysyłamy także witaminy i minerały mające także zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Aplikacje na telefon

Komórka to przedmiot który mamy na co dzień przy sobie. Warto więc zainstalować aplikację, która będzie nam przypominała o wypiciu odpowiedniej dawki wody. Jest to niezwykle praktyczne i w dodatku mobilizuje nas do zadbania o swój organizm.