Dalmacja, jako wspaniała kraina turystyczna Chorwacji już od dziesiątek lat stanowi jeden z popularniejszych terenów tych regionów.

Ulokowana w sąsiedztwie wybrzeża Morza Adriatyckiego składa się z szerokiego pasa ziemi na długości 400km oraz prawie tysiąca pobliskich wysp. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, za sprawą czego miejscowa gospodarka to głównie turystyka, rolnictwo oraz hodowla zwierząt.

W obrębie Dalmacji mieści się wiele wspaniałych miejscowości, spośród których mianem największego w centrum krainy przypadło Splitowi. Licząca sobie ponad 1700 lat osada handlowa jest druga, co do liczby mieszkańców, a założona została przez samego cesarza Dioklecjana. Split w Chorwacji to przede wszystkim niesamowite budowle, pośród których królują wspaniałe muzea chętnie odwiedzane przez masę turystów. Innym niezwykle popularnym miejscem, szczególnie pośród miłośników przyrody jest park leśny po zachodniej części miasta, stanowiący idealne schronienie przed słońcem.

http://webino.pl/

Przybywając w Splicie warto zorganizować sobie małą wycieczkę do oddalonego o zaledwie 65 km Parku Narodowego. To właśnie tutaj znajdują się sławne na całym świecie, przepiękne Jeziora Plitvickie. Na terenie obiektu mieści się aż 16 cudownych wodospadów, które są otoczone dziesiątkami jezior. Bujna, wyjątkowa roślinność dodaje temu miejscu niesamowitego uroku. W samym Splicie natomiast dla turystów jest do dyspozycji dużo restauracji, barów oraz hoteli.

Wakacje w Chorwacji niezależnie od konkretnego miejsca zawsze będą udanym wyjazdem, dzięki niezwykle rozwiniętej ofercie turystycznej. Mnogość atrakcji, noclegów i zabytków, a przede wszystkim słoneczna pogoda i klimat czynią to miejsce wymarzonym na urlop niezależnie od pory roku. Tutejsze regiony zadowolą gusta zarówno młodych jak i starszych turystów, dzięki czemu jest to świetna lokalizacja na rodzinne wyjazdy.