Praca pozwala nam się usamodzielnić i decydować o sobie. Bardzo często już w dzieciństwie marzymy by być lekarzem, strażakiem lub nauczycielką.
uczymy się, studiujemy i spotykamy się z rzeczywistością, która nie zawsze spełnia nasze oczekiwania.

Znalezienie odpowiedniej pracy

Rynek pracy w naszym kraju jest bardzo trudny, szczególnie tyczy się to małych miejscowości. W poszukiwaniu pracy bardzo często wyjeżdżamy, porzucając rodzinne strony, szukamy pracy wszędzie i nie zawsze kończy się to znalezieniem wymarzonej pracy. Wybrany zawód czasami pozostaje tylko w strefie naszych marzeń. Wiadomo też jest, że prowizorka bardzo często staje się naszą codziennością.

Absolwentom wyższych uczelni też trudno znaleźć jest pracę marzeń

Młodzi ludzie decydują się na takie studia, które odzwierciedlają ich marzenia i chęci pracowania w danym zawodzie. Marzenia młodych ludzi nie zawsze akceptuje rynek pracy. Wybrany zawód może być zawodem niechodliwym na rynku pracy lub takim, na który nie ma zapotrzebowania. Przyszły pracodawca zwraca uwagę na rodzaj ukończonej uczelni, na kwalifikacje i na typ studiów, które skończył dany absolwent. Młodzi ludzie nie zawsze kończą odpowiednie uczelnie i nie zawsze studiują w odpowiednim kierunku.

Zmiana pracy

Nowym przypadkiem ostatnich lat jest częsta zmiana pracy. Ludzie już nie pracują w jednym miejscu przez całe swoje życie zawodowe. Trudna sytuacja gospodarcza powoduje, że rynek pracy bardzo często ulega zmianie. Wybrany zawód bardzo często staje się tylko zawodem wyuczonym a marzenia bardzo często odchodzą w niepamięć.