Lubicie odbywać wycieczki, nawet takie jednodniowe? W czasach, kiedy wszyscy żyją w wielkim biegu i codziennie muszą mierzyć się z najróżniejszymi wyzwaniami, takie wyrwanie się na łono natury jest naprawdę dobrą i fajną sprawą.

Spacerowanie wśród… śmieci

Trzeba przyznać, że bardzo fajne są górskie wędrówki, po najróżniejszych szlakach, gdzie jest piękna natura, czyste powietrze. Jeżeli jednak ktoś nie ma pod ręką gór, bo za daleko mieszka, to zawsze może zlokalizować jakiś las, gdzie na pewno również są wyznaczone odpowiednie szlaki. Nieważne, czy to wiosna, kiedy natura rozkwita, czy jesień, gdzie trawy brązowieją od wspaniałych grzybów, taka wycieczka na pewno Wam dobrze zrobi. Wędrując jednak po takich drogach warto pamiętać o tym, że musicie zachować czystość w takim miejscu. Wyrzucanie śmieci pod nogi, nie w odpowiednie kosze na pewno nie przyniesie Wam chwały. Śmieci na szlakach na pewno nie są czymś, co każdy chce podziwiać. Tak samo jest z wodą. Jeżeli płynie gdzieś strumy lub jest jezioro, to nic tam nie wrzucajcie. Brudna woda, która dodatkowo śmierdzi na pewno nie będzie przyjemnym towarzyszem Waszej wycieczki.

Brudno na szlaku

W końcu, jeżeli Wy zastaliście to miejsce czystym, to dlaczego inne osoby, które po Was przyjdą, nie mogą zastać takiego miejsca pięknego, wspaniałego, pięknie pachnącego. Powiedzcie nie śmieciom na szlakach oraz brudnej wodzie. Zawsze możecie zaopatrzyć się w woreczek, gdzie będziecie zbierać wszystkie śmieci. W drodze powrotnej na pewno znajdziecie śmietnik i będziecie mogli tam wszystko wyrzucić.