Podczas planowania wyjazdu wakacyjnego ogromne znaczenie mają przede wszystkim kwestie finansowe. To nie znaczy jednak, że chcąc oszczędzić nie da się jednocześnie spędzić wspaniałych wakacji w jednym z najpopularniejszych kurortów na świecie.

Do takich z pewnością można zaliczyć Chorwację, która co roku gości setki turystów ze wszystkich stron świata. Stosując się do pewnych wskazówek można tu przyjechać bez narażania się na zbytnie wydatki.

Na samym początku trzeba dobrać odpowiedni termin. Na wakacje w Chorwacji ogromna ilość osób wybiera się głównie w lipcu oraz sierpniu. Nie jest to jednak nic dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że jest to okres wolny od szkoły. Masa turystów jednak wpływa na wzrost cen, czego jak się okazuje można uniknąć wybierając inny termin. Należy zaznaczyć, że chorwackie tereny panuje nieco inny klimat niż w Polsce, dzięki czemu czerwiec jak i wrzesień także idealnie nadają się na wczasy.

https://publikujemy.com.pl/

Wycieczka przed lub po głównym sezonie wakacyjnym to przede wszystkim szansa na tańsze apartamenty w Chorwacji. Można się także zastanowić nad wyjazdem w zimie, kiedy to obniżki cen obejmują również tutejsze, przepiękne parki narodowe. Dodatkową zaletą wyjazdu poza sezonem jest o wiele łatwiejsza rezerwacja. Kiedy to w sezonie należy jej dokonać na długo przed wyruszeniem w podróż, poza nim nie ma aż takiego pośpiechu.

Pozostaje jeszcze dojazd na miejsce. Biura podróży oferują przejazd autokarem lub samolotem, przy ze względów oczywistych lepsze okaże się to drugie. Istnieje także trzecia opcja, którą jest transport własny. Jadąc autem istnieje dwie główne możliwości: trasa przez Słowację i Węgry oraz przez Czechy, Austrię i Słowenię. Pierwsza okaże się tańsza, druga natomiast szybsza dzięki autostradom i drogom szybkiego ruchu, aczkolwiek tym samym będzie droższa.