Matura to taki pierwszy, poważny krok w dorosłość. Co robić po zdaniu matury? Czy brać się za poszukiwanie pracy, czy wybrać się na studia dzienne, skoro już ma się tą maturę? A może połączyć jedno i drugie razem?

Jaki kierunek studiów?

Trzeba przyznać, że w tej kwestii zdania są podzielone. Wiele osób wybiera studia dzienne, ponieważ Rodzice im jeszcze na to pozwalają, dzięki czemu dzieci mogą pozostać na ich garnuszku. Inni wybierają takie studia dzienne, które mogą łączyć z pracą. A pozostała część stawia na studia zaoczne oraz codzienną, ciężką pracę. Jakie jednak wybrać kierunki? Czy postawić na uczelnię prywatną, czy jednak państwową? Trzeba przyznać, że odpowiedź na to pytanie znajduje się tylko w Waszych…finansach. Nie każdego bowiem stać na płacenie za uczelnię prywatną, dlatego wybierze jednak coś państwowego, darmowego.

Dobry kierunek

Prywatne uczelnie mają fajne kierunki studiów, ale czasem trzeba płacić za nie słone pieniądze. Turystyka, finanse, anglistyka, kreowanie wizerunku, social media, marketing i inne – są to przyszłościowe kierunki, jednak musicie liczyć się z finansami. Jeżeli jednak nie możecie się tam wybrać, to rozejrzycie się po uczelniach państwowych, które również mają bardzo ciekawe i przyszłościowe kierunki. Pedagogika, rachunkowość i księgowość, europejskie kierunki, które otworzą Wam okno na zagraniczny świat oraz wiele innych – musicie wybrać to co lubicie, to co Wam pociąga i w czym się dobrze czujecie. Tylko od Was zależy, która z uczelni będzie Wam przeznaczona.