Wiele osób oglądając wystawy fotograficzne, odwiedzając cyklinie pojawiającą się wystawę zdjęć National Geographic, chciałoby spróbować swoich sił w fotografii. Jednak, aby robić zdjęcia na taki poziomie nie wystarczy dobry aparat. Jednak to właśnie od wyboru aparatu trzeba zacząć. Osoby, które chcą zacząć robić dobre zdjęcia muszą pamiętać o podstawowej zasadzie. Aparat robi zdjęcia, ale to co się na nich znajdzie, zależy niemal całkowicie od tego, kto to zdjęcie wykonuje.

Dobry aparat na początek

Dlatego tak ważne jest, aby pierwszy aparat nie był w pełni automatyczny. Nie musi być to bardzo drogi sprzęt. Najlepiej wybrać pomiędzy dwiema wiodącymi markami: Nikonem, a Canonem. Obie oferują zróżnicowany technicznie, ale też cenowo sprzęt. Poza tym chcąc robić ciekawe ujęcia, musimy mieć dobrany odpowiedni obiektyw. Początkowo wystarczy obiektyw o dość dużym zakresie ogniskowych, na przykład 17 – 90 mm, a z czasem, według potrzeb, można to zmieniać. Jest to dodatkowy atut lustrzanek z wymienną optyką. Nie skazują nas na jeden zakres ogniskowych. Nawet podstawowy, kitowy zestaw wystarczy, aby osoba zainteresowana fotografią zaczęła poznawać podstawy. Bez tego nie da się robić dobrych zdjęć.

Podstawowe ustawienia czasu, przesłony, a także wzajemnej ich zależności. Do tego zabawy ogniskową. Kupienie lustrzanki cyfrowej pozwoli na wykonywanie kreatywnych ujęć. Ustalając odpowiednio przesłonę, lub bawiąc się czasem, można uzyskać niesamowite efekty. Zdecydowanie lepsze niż aparatami automatycznymi. Dlatego wybierając nowy aparat, warto zainwestować trochę więcej czasu i wysiłku. Efektem będą naprawdę ciekawe ujęcia.