Innowacyjne, zajmujące niewiele miejsca sprzęty, które mogą zastąpić wiele innych urządzeń? Takie właśnie są nowoczesne roboty kuchenne – z którymi odkryjesz prawdziwą przyjemność gotowania!

Co potrafią współczesne roboty kuchenne?

robot kuchenny

Postęp technologiczny dokonuje się niemalże na naszych oczach. Rewolucyjne sprzęty pełniące różnorodne funkcje są coraz wydajniejsze, cichsze i sprawniejsze. Zauroczeni niebywałymi możliwościami co rusz dokupujemy nowe blendery, miksery, rozdrabniacze i wszelkiej maści młynki. I chociaż funkcjonalność powyższych sprzętów jest nieoceniona, to jednak często nim się obejrzymy, przepełnimy nasze kuchenne szafki najróżniejszego rodzaju sprzętami. Czy jest sposób, by zastąpić je jednym, niezawodnym urządzeniem? Tak! Robot kuchenny Philips nie tylko znacząco przyspieszy i ułatwi proces przygotowania posiłków, ale także pozwoli uporządkować Twoją kuchnię!

Wielozadaniowość to drugie imię każdego robota!

W zależność od wybranego modelu, możemy liczyć na to, iż nasz robot kuchenny będzie mieszał, miksował, ubijał, zagniatał, kroił i to w zależności od zastosowanej tarczy: pokroi na plasterki, nawet grubości cieniutkich chipsów lub w kształt frytek, potnie na wiórki czy zetrze na mus. Nowoczesne roboty potrafią także wyciskać owoce na soki, oraz obierać i szatkować warzywa. W większości tego typu urządzeń bez problemu zmielmy także mięso, ziarna zbóż i kawy. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyższością robotów kuchennych jest fakt, że zaawansowane modele zostały dodatkowo wyposażone w funkcje podgrzewania, łatwego czyszczenia, a także ułatwiające użytkowanie zabezpieczenia przed nieprawidłowym montażem i antypoślizgowe podstawy i przyssawki, zapewniające stabilność podczas pracy.

robot kuchenny

Czym kierować się przy wyborze robota kuchennego?

Po pierwsze warto przemyśleć w jakich celach i jak często będziemy go używać. Osobom sporadycznie przyrządzającym posiłki, które szukają pomocnika w szybszym i łatwiejszym wymieszaniu, zmiksowaniu i tym podobnych czynnościach, z powodzeniem wystarczy klasyczny robot wieloczynnościowy. Wyposażony w znajdujący się w podstawie silnik, misę lub malakser i obracające się wokół własnej osi mieszadła.

Bardziej zaawansowane roboty, zwane planetarnymi posiadają ruchomą głowicę i misę. W ich przypadku mieszadła obracają się wielokierunkowo. Gwarantując szybsze i efektywniejsze połączenie składników.

Decydując się na zakup wybranego urządzenia warto sprawdzić oferty wiodących producentów, którzy od lat cieszą się zaufaniem wielu konsumentów. Z pośród marek oferujących wydajne i niezawodne małe urządzenia AGD, a w tym także nowoczesne roboty kuchenne – Philips plasuje się na samej czołówce. Głównym ich autem jest to, że wykorzystując nowoczesne technologie tworzą ekologiczne sprzęty przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego. Warto wziąć to pod uwagę.