Największe festiwale muzyczne od zawsze cieszyły się w Polsce ogromną popularnością. Różnorodność gatunków muzycznych obecnych na scenach przyciągała ludzi z mnóstwa różnych światów i subkultur – dochodziło do tego, że sympatycy muzyki gitarowej byli w stanie bujać się z osobami w dresach do hip-hopowych rytmów. Obecnie nic się w tej materii nie zmienia – w ciągu roku jest kilka potężnych wydarzeń kulturalnych, które przyciągają całą masę ludzi.

Pierwszym z nich jest oczywiście na wskroś kultowy Woodstock, organizowany już od zadziwiająco wielu lat i absolutnie nie tracący na popularności ze względu na swoją specyfikę, która jest jedyna w swoim rodzaju. Pole namiotowe obecne przy scenie sprawia, że oprócz muzyki można też tam poznać mnóstwo inspirujących osób i na tym także opiera się piękno i fenomen tego wydarzenia.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem jest Open’er, który ma miejsce w Gdyni. To festiwal dla fanów muzyki popularnej – raczej nie uświadczymy na nim hardkorowego grania, brakuje w nim też atmosfery rodem z Woodstocka. Ot, przychodzi się nań, by zobaczyć popularnych artystów na żywo.

Ostatnim z wielkiej trójcy, jaką tworzą największe festiwale muzyczne w Polsce jest OWF, czyli Orange Warsaw Festiwal. Na nim również różnorodność gatunków jest niebagatelna – alternatywa łączy się z hip-hopem i przebojowym graniem, co bez wątpienia przyczynia się do fenomenu tego festiwalu.

Podsumowując, polscy fani muzyki koncertowej mają bardzo dużo opcji do wyboru. Polska posiada wielu świetnych artystów, dodatkowo coraz częściej zagraniczne gwiazdy przyjeżdżają do nas na koncert – to świetny okres dla fanów muzyki.