W muzeum nie musimy wyłącznie oglądać obrazów, czy eksponatów wojennych. Warto wybrać się do nietypowego muzeum, np. neonów. Będzie to ciekawy wypad rodzinny, szczególnie z nastoletnim dzieckiem. Zatem jakie będą ciekawe muzea dla młodzieży?

Muzeum Neonów

Muzeum mieści się na warszawskiej Pradze. Można w nim obejrzeć ponad 100 starych neonów oraz instalacji reklamowych. Neony kojarzone są głównie z czasem PRL-u w Polsce i widoczne są na wielu zdjęciach z epoki. „W najlepszym dla neonów okresie, czyli w latach 60. i 70., niemal każdy sklep, kawiarnię, bibliotekę czy dom handlowy ozdabiały świetliste litery. Najbardziej reprezentacyjne miejsca miasta, takie jak chociażby warszawskie Domy Towarowe Centrum, spowijało kilkanaście kilometrów rurek wypełnionych neonem i argonem”.

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum znajduje się w Bydgoszczy. Podczas zwiedzania dowiemy się o dawnych zwyczajach łazienkowych. „Wyjątkowe miejsce, gdzie podróż przez historię trwa wespół z barwnymi historiami, kąpielą w średniowiecznej balii, praniem na tarze, wizytą w Kolonialce oraz łazience rodem z PRL”. Po zwiedzaniu wszyscy mogą wziąć udział w warsztatach tworzenia mydła.

Muzeum Dobranocek

Jeżeli słyszymy hasło ciekawe muzea dla młodzieży to nie może zabraknąć muzeum Dobranocek w Rzeszowie. W gablotach zobaczyć można np. Misia Uszatka czy Misia Colargola. Oprócz zabawek i lalek można także zobaczyć kadry z filmów i rzeczy codziennego użytku ozdobione wizerunkami postaci z dobranocek. Odbywają się też projekcje najstarszych bajek.