Dalmacja jest to przepiękna kraina rozciągająca się w chorwackiego wybrzeża adriatyckiego. W skład długiego na 400km pasa ziemi wchodzą liczne wyspy, charakteryzujące się wspaniałymi widokami.

Co roku stanowią one jedną z głównych atrakcji turystycznych dla tysięcy przyjezdnych odwiedzających te strony. To właśnie tutaj znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości Dubrownik, miasto zawsze pełne turystów z całego świata.

Każde wczasy w Chorwacji zaleca się rozpocząć od wspaniałego Starego Miasta znajdującego się w Dubrowniku. Podczas spokojnego spaceru warto zwrócić uwagę na otaczające miasto mury. W skład podchodzących z XIII-XVII wieku budowli wchodzą imponujące bastiony i baszty, z pozycji, których w przeszłości stawiano opór najeźdźcom. Idąc ulicą nie trudno dojrzeć, że materiałem dominującym w dalmackiej architekturze jest kamień.

https://an-mag.pl/

Wykonane z niego ulice oraz zabytkowe budynki czynią z Dubrownika istnym rajem dla miłośników historii. Świadczy o tym chociażby fakt wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tutejszego Starego Miasta. W murach turyści znajdą klasztor Dominikanów pochodzący z XIV wieku czy XVI-wieczny kościół św. Błażeja, który jest patronem miasta. W Dubrowniku skupiają się różne kultury, czego dowodem jest także mieszcząca się w nim cerkiew czy synagoga, stanowiąca jedną z najstarszych budowli tego typu.

Do wyjątkowych zabytków, jakim może się poszczycić Dubrownik z pewnością należy stanowiąca najstarszą w całej Europie apteka, której otwarcie nastąpiło prawie 700 lat temu, bo w 1317 roku. W mieście warto odwiedzić także liczne pałace, studnię Onofria czy twierdzę Fort Royal.