Trzeba przyznać, że obecnie pisane książki niestety cieszą się małym zainteresowaniem. Ludzie wolą kupić e-booki, czyli książki w wersji elektronicznej, czy też książki w formacie audio. A słowo pisane w końcu jest najcenniejszą sprawą, jaką można zostawić na następne lata

Wypożyczamy lektury

Czy jednak to się uczniom podoba, czy też nie lektury szkolne muszą czytać i to już od pierwszej klasy. Dlatego odwiedzanie przez nich biblioteki jest czymś bardzo naturalnym. Pomimo tego, że kanon lektur zmienia się bardzo często, to znajduje się na tej liście wiele pozycji, które pomimo upływy lat cieszą się ogromną popularnością i warto je wypożyczyć. Chociażby „Anię z Zielonego wzgórza”. L.Montgomery napisała bardzo zabawną opowieść o rudej dziewczynce, która adoptowana przez nowych rodziców przeżywała bardzo zabawne i emocjonujące historie. Do takiego kanonu należy również „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” autorstwa H.Lofting, o lekarzu, który umiał porozumiewać się ze zwierzętami.

Top pozycje na liście lektur

Szkolne bestsellery to również „Zemsta” naszego polskiego autora A.Fredro. „Krokodyla daj mi luby!” – takie żądanie postawiła jedna z bohaterek tej komedii. Czy Wy byście przynieśli ukochanej krokodyla? Wato również zwrócić uwagę na „Hobbita”, który również wszedł do kanonu lektur jakiś czas temu i od tej pory cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. A „Wesele” Wyspiańskiego, „Podróże Guliwera” Swifta, „Balladyna” Słowackiego, „Przedwiośnie” Żeromskiego, „Tajemniczy Ogród” Burnetta oraz wiele innych wspaniałych lektur warto wypożyczyć z biblioteki.